Tier II+ Datacenter’da
Paylaşımsız Kabininiz Hazır

İstanbul’un merkezinde fiber ve metro ethernet ağ altyapısı üzerinde, ihtiyacınıza göre seçebileceğiniz paylaşımsız kabinlerimiz 7 gün 24 saat teknik destek ile işiniz için hazır.


Size Özel Sunucu Barındırma Çözümleri


EN ÜSTÜN HİZMET EN GELİŞMİŞ VERİ MERKEZİ


Paylaşımlı Kabin

 • 1U - 5U Seçilebilir Kabin Kapasitesi
 • 100 Mbit/s - 1 Gbit/s Seçilebilir Erişim
 • 1000 GB Trafik Dahil.
 • 125 W - 2kW Seçilebilir Enerji
 • Seçilebilir Switch, Firewall, Storage
Aylık 150 TL 'den Başlayan Fiyatlar

Fiyatlara KDV Dahildir.

ATX Barındırma

 • 1 - 180 Seçilebilir ATX Kasa Adedi
 • 100 Mbit/s - 1 Gbit/s Seçilebilir Erişim
 • 1000 GB Trafik Dahil.
 • 1 kW - 50 kW Seçilebilir Enerji
 • Seçilebilir Switch, Firewall, Storage
Aylık 150 TL 'den Başlayan Fiyatlar

Fiyatlara KDV Dahildir.


İŞİNİZİ GÜÇLENDİRİN

Netbasit, sunucularını güvenilir bir ortamda barındırmak isteyen işletmeler için fiziki koşulları, enerji, iklimlendirme, ağ altyapısı ve fiziksel güvenlik kriterleri ile sürekli kontrol altında tutulan profesyonel bir ortam sağlar. Veri merkezi alanları rack sunucuların ve ağ ekipmanının güvenle barındırılması için özel olarak yapılandırılmıştır. Kiralanacak alan veya kabinler, proje altyapısının teknik özelliklerine göre seçilebilir.


Paylaşımlı Kabin

Barındırma ihtiyaçları 5U veya daha az olan müşterileri bağımsız kabinlerle aynı güvenlik özelliklerini taşıyan paylaşımlı tam kabinleri kiralayabilir.

Özel Kabin

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilmiş tam, yarım ve çeyrek olmak üzere 3 paylaşımsız kabin tipi bulunmaktadır. Özel kabinlerin tamamı şifreli ve kilitlidir.

Özel Kafes

Modüler kafes sistemi ile ayrıştırılmış kabinlere sadece yetkilendireceğiniz kişiler erişebilir. Bu servis en az 4 kabine ihtiyaç duyan müşterilere sunulabilmektedir.


Bağımsız Oda

Radore Veri Merkezi salonları dahilinde, bir adet 120 m2’lik bağımsız veri merkezi odası bulunmaktadır. Bağımsız veri merkezi alanına ihtiyaç duyabilecek müşteriler için tasarlanmış bu oda toplamda 60 kabin kapasitelidir.

Donanım Kiralama

Kiraladığınız alan ile birlikte ihtiyacınız olduğu anda kurulumu gerçekleştirilebilecek sunucular, storagelar, switch ve firewall gibi donanımlar, kabinler arası bakır veya fiber kablolama gibi çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Managed Destek

Netbasit'te barındırdığınız veya kiraladığınız tüm sunucularınız ve altyapınız için uzman network, güvenlik ve yazılım ekibimizden managed destek alarak siz işinizi büyütürken geri kalan tüm teferruatları bize teslim edebilirsiniz.Ücretsiz Kurulum

İlk kurulum işlemleri, yazılım, işletim sistemi ve kontrol paneli yüklenmesi, sunucu kontrol ve kurulumları ücretsizdir.

100% Uptime Garantisi

Veri merkezinin yedekli internet erişimleri, yedekli enerji ve iklimlendirme altyapıları ile kesintisiz olarak bağlısınız.


Size Özel Çalışma Alanı

Dilediğiniz zaman size özel çalışma alanını kullanarak veri merkezi içerisinde sunucularınız üzerinde çalışabilirsiniz.

KVM Bağlantılı Uzak Erişim

Tüm sunucularınıza dilediğiniz zaman KVM bağlantısı talep ederek uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.


İndirimli Lisans Kiralama

Sunucu Barındırma müşterilerimiz özel işletim sistemi ve kontrol paneli lisans kiralama fiyatlarından faydalanabilirler.

Trafik İzleme ve Raporlama

Network trafiğinizi anlık olarak izleyebilir, geçmişe dayalı raporlamalar oluşturabilirsiniz. Kontrol elinizin altında.


Uzaktan Fiziksel Destek

Sunucularınız için fiziksel açma, kapatma, restart, CD/DVD yazma ve yerleştirme gibi fiziksel işlemler ücretsiz sunulur.

Problem Tespit ve Çözümü

Veri merkezi kaynaklı tüm problemlerinin tespit ve çözümü (Hız problemleri, paket veri kayıpları, IP ve gateway kontrolü) anlık sağlanır.SIK SORULAN SORULAR


Sunucumu nasıl gönderebilir veya teslim edebilirim?

Sunucunuzu size yakın olan ofislerimizden birine veya İstanbul Levent’te yer alan veri merkezine teslim edebilir, ücretsiz olarak kargo ile (alıcı ödemeli olarak) gönderebilirsiniz. Veya dilerseniz veri merkezine giriş yaparak kurulumları dilediğiniz gibi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo ile gönderilecek olan sunucularda Sunucu Barındırma ve Hizmet sözleşmesi ile birlikte Sunucu Kabul Formunun doldurulmuş olması gerekmektedir. Bu sözleşme ve formlar tarafınıza satış ekibimiz tarafından hizmet başlangıcında veya talep aşamasında iletilecektir.

Sunucumuz veri merkezine ulaştıktan sonra ne kadar sürede hazır hale gelir?

Sunucunuzun veri merkezine ulaşmasının hemen ardından uzman teknik ekibimiz tarafından gerekli kontroller gerçekleştirilir ve hemen ardından müşteri hesabınıza kayıt ataması yapılarak veri merkezi içerisinde size tahsis edilen alana yerleştirilir. Sunucunuzda herhangi bir kurulum mevcut değilse talebinize göre ücretsiz olarak ilk kurulum gerçekleştirilerek erişim bilgileri tarafınıza iletilir. Dilerseniz KVM üzerinden uzaktan erişim sağlayarak yazılımsal kurulumları kendinizde gerçekleştirebilirsiniz.

Sunucu Barındırma hizmetine dahil olan ücretsiz hizmetler nelerdir?

• Sunucuların kabinlere yerleştirilmesi ve bakım çalışmalarında sunucuların kabinden çıkartılıp tekrar yerine takılması,
• KVM bağlanması (Aylık 20 saat limitli),
• Kurulumu planlanan işletim sistemine ait indirilebilir içeriğin müşteri tarafından temin edilmesi durumunda ilgili imajın CD’ye yazılması ve sunucuya CD-ROM ile bağlanması,
• Sunucu fiziksel restart, açma ve kapatma işlemi yapılması,
• Veri merkezi kaynaklı network problemlerinin tespit ve çözümü (Hız problemleri, paket veri kayıpları, IP ve gateway kontrolü),
• RDNS (Ters DNS) işlemleri,
• Cacti paneli üzerinden trafik/bandwidth izlenmesi,
• Talep edilmesi durumunda müşteriye ait sunucunun fiziksel kontrolü,
• Premium DNS yapısı üzerinde DNS oluşturma ve düzenleme gibi servisleri kapsamaktadır.

NOT 1: Yedekli enerji hizmeti kapsamında yedek (ikinci) PDU ekipmanı Netbasit tarafından sağlanmaktadır. Ancak sunucu ve donanımların fiziksel kurulumu müşteri tarafından yapılmaktadır. Bu sebeple yedek PDU ekipmanının fiziksel bağlantılarından kaynaklanan aksaklıklardan Netbasit sorumlu değildir.

NOT 2: Netbasit bilgi güvenliği kuralları gereği yönetim hizmetine dahil olmayan sunucu ve servislere ait kullanıcı adı/şifre bilgileri saklanmamaktadır.

NOT 3: Sunucu kurulumu sonrasında oluşabilecek işletim sistemi ve yazılım kaynaklı aksaklıklar Netbasit’in sorumluluğunda değildir.MÜŞTERİLERİMİZ VE GÖRÜŞLERİ


 • Sahiplerinin bile çalışanlar kadar işin içinde, özverinizi tebrik ediyorum, yıllardır aynı kişiler ile muhattap olmak güven verici. Kısa sürede çözülmeyen tek bir sorunum olmadı, hiç mahcup edilmedim. Hepinize teşekkür ediyorum.

  Barış Erdoğru
  Barış Erdoğru
  İşletme Yetkilisi - Tekstil Sektörü
 • İlk zamanlarından beri birlikte çalışıyoruz, e-ticaret sitemiz var, Netbasit sayesinde ilk gününden beri sorunsuz çalışıyor, hem danışmanlık veriyorlar hem kesintisiz hizmet sunuyorlar.

  Aylin Seher
  Aylin Seher
  Girişimci
 • Bu arkadaşlar gerçekten 24 saat çalışıyor. Gece 4 te sorduğum soruya anında yanıt aldım. Bu işler ile ilgilenecek kendi ekibimiz yok ama bizi hiç yalnız hissettirmediniz, ne zaman problem yaşasak çözdünüz, herşey için teşekkürler!

  Mehmet E. Şafak
  Mehmet E. Şafak
  Reklam Ajansı

Satış Öncesi Destek

Sormak istedikleriniz varsa formu doldurun, hemen yardımcı olalım.


Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım

Sizi Arayalım

Teşekkürler!

Müşteri Temsilcilerimiz En Kısa Süre İçerisinde

Size Dönüş Sağlayacaktır.