ALAN ADINIZI HEMEN KAYDEDİN

Ücretsiz E-Mail, DNS Yönetimi, Yönlendirme, Hırsızlık Koruması ve Dahası…

YILLIK SADECE  29 TL

YILLIK SADECE  39 TL

YILLIK SADECE  89 TL

YILLIK SADECE  40 TL

YILLIK SADECE  35 TL

Dilediğiniz Alan Adı Anında Aktif!


Sahiplik Güvencesi

Netbasit resmi ve ICANN akredite alan adı tescil kuruluşudur. Tescil ettiğiniz alan adları tamamen sizin adınıza tescil edilir, tüm kullanım ve transfer hakları kısıtlamasız olarak sizindir.

Anında Aktivasyon

Tescil etmek istediğiniz tüm alan adları 3 saniye içerisinde adınıza tescil edilerek aktif olur ve erişime açılır. Müşteri paneliniz ile dilediğiniz yerden dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Gelişmiş Yönetim

Alan Adlarınızı her anlamda kolayca yönetebilirsiniz. İletişim bilgisi şablonları, Gizlilik, NS, Child NS ve DNS Yönetimi, Domain ve E-Posta Forwarder, Alt Kullanıcı Tanımı gibi pek çok özellik sunulur.


Ücretsiz DNS Yönetimi

Ücretsiz DNS yönetimini kullanarak alan adınızın DNS kayıtlarını panelinizi kullanarak dilediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz. A, SPF, MX, TXT, CNAME vb. tüm kayıtları rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

E-Posta Yönlendirme

Tescil edeceğiniz alan adlarınız için e-posta yönlendirme hizmetimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz e-posta hesabını, dilediğiniz e-posta adresinize yönlendirebilirsiniz.

Yapım Aşamasında

Netbasit Domain Park özelliği ile alan adlarınız üzerinde dilediğiniz gibi bir yapım aşamasında sayfası yayınlayabilirsiniz. Bu hizmet tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.SIK SORULAN SORULAR


Alan Adımı Neden Netbasit ile Tescil Etmeliyim?

Netbasit ile tescil edilen bütün alan adları ICANN teminatı altındadır. Bu durum tescil ettirdiğiniz alan adı üzerindeki özlük ve yönetim haklarınızı teminat altına alır. Tescil edeceğiniz tüm alan adları tamamen sizin adınıza aittir.

Ayrıca Netbasit, Dünya standartlarında bir yönetim arayüzü sunarak alan adınız ile ilgili yapabileceğiniz tüm işlemleri kolayca yapabilmenizi sağlar.  DNS Yönetimi (MX, SPF, TXT, CNAME, A vb.), Name Server ve Child Name Server Yönetimi, URL Yönlendirme, Whois bilgilerini düzenleme/gizleme, İletişim şablonları, Alan adı kilitleme, Name Server oluşturma ve 2 faktörlü kimlik denetimi sayesinde ileri güvenlik servislerini sağlamaktadır.

Alan Adımın Aktif Olması Ne Kadar Sürer?

Netbasit ile tescil ettiğiniz alan adları siparişinizi tamamlayarak ödemenin yapılmasının ardından anında aktif hale gelerek erişiminize açılır. Tüm süreçler 7 gün 24 saat otomatik olarak tamamlanmaktadır ve herhangi bir aksaklığa karşı destek ekibimiz 7/24 yardıma hazır beklemektedir.

Otomatik aktivasyon hem kredi kartı ile yapılan ödemeler hem de Havale / EFT ile yapılan ödemeler için geçerlidir. Havale / EFT ile yapacağınız ödemelerde tam tutarı yatırmanız ve size bildirilen sipariş numarasını açıklama alanına girmeniz durumunda ödemeleriniz “Bulut Tahsilat” altyapısı sayesinde otomatik olarak onaylanmaktadır.

Alan Adlarımı Yönetebilmesi için Yetkili Tanımlayabilir miyim?

Dilediğiniz alan adlarının yönetimi için dilediğiniz kişiye dilediğiniz erişim ve yetkileri açarak yetkili kullanıcı tanımlaması yapabilirsiniz. Teknik işlemler için kullanıcı tanımlayabilirsiniz ancak alan adının başka bir hesaba taşınması veya transfer edilmesi sizin dışınızda hiç bir kullanıcı tarafından gerçekleştirilemez.

Tescil Ettiğim Alan Adını Yönlendirebilir miyim?

Alan Adınızı ister farklı isim sunuculara, ister kolayca bir web sitesine yönlendirebilirsiniz. Bu hizmet tamamen ücretsizdir.

Hangi Alan Adı Uzantısını Seçmem Gerekir?

Dünya genelinde kullanımı yaygın olan alan adı uzantıları com, net ve org olarak sıralanabilir. Ülkemizde ise şirketlerin genel olarak tercihi .com.tr uzantılı alan adlarıdır. Tescil etmek istediğiniz isim için yalnızca .com uzantısını seçmeniz uzun vadede web siteniz veya markanız için problem meydana getirebilir. Başka bir kişi veya kurum seçtiğiniz isimde sizin tescil etmediğiniz uzantıları tescil ederek kullanabilir, bu durum kasıtlı veya kasıtsız olsa dahi markanız açısından sorun yaratabilir.

Örnek olarak, yalnız turkinsaat.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası turkinsaat.net, bir diğer kullanıcı ise turkinsaat.org veya turkinsaat.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Bu gibi uzantılar ilk gelen alır prensibi ile tescil edilebildiğinden bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olamayacaktır.

Bu nedenle bir alan adı tescil ederken müsait olması durumunda diğer uzantılarıda tescil etmeniz tavsiye edilir.

Aradığınız isim için “.com” uzantısının tescile müsait olmadığı durumlarda com.tr info.tr biz.tr gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Alan Adımın Tescil Süresi Biterken Hatırlatma Gönderiyor musunuz?

Alan adınızın tescil süresinin bitimine 45, 30, 20, 15 ve 7 gün kala SMS ve eposta ile hatırlatma mesajları gönderilmektedir. SMS ve eposta uyarı mesajlarının gönderimi ile ilgili tercihlerinizi müşteri panelinize giriş yaparak tanımlayabilirsiniz.ALAN ADLARINDA 48 SAAT İADE GARANTİSİ

Almak istiyorsunuz ama emin değil misiniz? Başkası almadan tescil edin, vazgeçerseniz kolayca iade edin.


Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım

Sizi Arayalım

Teşekkürler!

Müşteri Temsilcilerimiz En Kısa Süre İçerisinde

Size Dönüş Sağlayacaktır.

Düşünceleriniz Bizim için Önemli

Yalnızca 1 dakikanızı ayırarak ilk izlenimlerinizi bizimle paylaşır mısınız? Size daha iyi hizmet verebilmemiz adına bu bizim için önemlidir.

 

Paylaşımınız ardından minnetimizi gösterebilmek için tüm ürün ve hizmetlerimizde geçerli 10% İndirim Kuponu anında tarafınıza iletilecektir.

Tüm fikirleriniz, eleştirilerinizi veya görüşleriniz bizim için çok önemli, lütfen açıkca belirtmekten çekinmeyin.


Teşekkür Ederiz! :)

Görüşleriniz için teşekkür ederiz!

 

10% İndirim Kuponu Kodunuz


NB1017